úterý 5. července 2011

Petra Kvitová vs. Caroline Wozniacki, Peking 2010

Jak známo, Petra Kvitová loni ve 4. kole Wimbledonu rozdrtila Wozniackou 6:2, 6:0 za 45 minut. Celý zápas lze shlédnout zde:

Po svém obrovském úspěchu ve Wimbledonu 2010 (semifinále) však - jak známo - přišla šňůra pěti zápasů za sebou, které Petra prohrála:

Portoroz
Tour, SLOVENIA, July 19 2010, $220,000, HARD (O)
R32Voegele, Stefanie (SUI)
L7-5 6-2

Istanbul
Tour, TURKEY, July 26 2010, $220,000, HARD (O)
R32H2H Sevastova, Anastasija (LAT)L6-2 0-6 6-4

Kodaň
Tour, DENMARK, August 2 2010, $220,000, HARD (I)
R32H2H Cirstea, Sorana (ROU)
L4-6 6-2 6-4

Montreal
Tour, CANADA, August 16 2010, $2,000,000, HARD (O)
R64H2H (16) Rezai, Aravane (FRA)
L6-7(1) 7-5 6-3

New Haven
Tour, USA, August 22 2010, $600,000, HARD (O)

R32H2H Bondarenko, Kateryna (UKR)L7-5 6-3

Tuto nepříznivou sérii Petra prolomila až na US Open, kde coby nasazená č. 27 uhrála dvě kola (porazila Hradeckou a Baltachu), avšak ve třetím kole prohrála s Kim Clijsters dost drsně -- 3:6, 0:6, přičemž Petra vedla 3:0 a poté prohrála 12 her za sebou (!!!).

Vzápětí však Petra prohrála opět v prvním kole velkého turnaje v Tokiu ($2,000,000), tentokrát s Alonou Bondarenko 6:7(8), 2:6. Lepší výkony se dostavily na následujícím velkém turnaji v Pekingu:
R64H2H Pennetta, Flavia (ITA; 22.)
W7-6(4) 6-1
R32H2H Kanepi, Kaia (EST, 23.)
W7-5 6-7(6) 6-2

A právě v Pekingu ve třetím kole Petra Kvitová narazila na Wozniackou a podlehla jí 3:6, 2:6. Já jsem tehdy tento zápas (ať již bohužel, nebo naštěstí) neviděl, ale včera jsem zjistil, že nedávno jistý laskavý uživatel vložil na youtube 12 minut trvající sestřih tohoto utkání:

Sestřih je poměrně značně zajímavý. Ukazuje se, že zápas (zejména první set) byl daleko těsnější, než by naznačovalo skóre. Ostatně, v prvním setu měla Petra až na jednu výjimku ve všech pěti hrách při podání Wozniacké aspoň jeden breakbol a při zbývajícím gamu (za stavu 1:3 pro Wozniackou) byla shoda. Využila však pouze jednu z těchto šancí (za stavu 2:4). Poté, co Petra snížila na 3:4, vedla v následujícíh dvou hrách vždy 40:15 (při svém podání, jakož i později při servisu Wozniacké), ale game nakonec pokaždé prohrála. Z toho vyplývá, že kromě tří gamů, které Petra v prvním setu získala, měla aspoň jeden gamebol ještě v dalších čtyřech hrách (a v páté byla shoda).

Doufám, že se letos dočkáme aspoň jednoho jejich vzájemného zápasu, a obě hráčky budou hrát velmi dobře. Díky kontrastu jejich stylů totiž můžeme v takovém případě očekávat pěkný a atraktivní zápas. Na hardu každopádně nebude převaha Petry natolik jednoznačná jako na trávě (ledaže by hrála naprosto famózně, čehož ale je v principu schopna).

Mimochodem, Wozniacka se poprvé ve své kariéře stala světovou jedničkou právě po své výhře nad Petrou Kvitovou v Pekingu.